שתפו את העמוד עם חברים >>

ההגדרה של מועדון חברתי הינה למעשה מסגרת בלתי פורמאלית אשר משמשת אוכלוסיות שונות לצורכי בילוי, תעסוקה, פיתוח אישי וחברתי ולצורך מטרות פנאי - במהלך שעות היום. שעות הפעילות של מועדון חברתי תהיינה בדרך כלל מתשע בבוקר ועד שש אחר הצהרים, וזאת על מנת לספק תוכנית עשירה מספיק, כזו שתתפרס על פני יום שלם. מועדון חברתי עובד בדרך כלל בכל ימות השבוע, וישנם אף כאלה שפועלים גם בסופי השבוע.

מועדון חברתי הינו מועדון אשר משמש מסגרת עבור אוכלוסיות שונות במסגרתו חברי המועדון מגיעים בשעות הפעילות ונהנים מהפעלות שונות, בילוי חברתי וסיוע בדברים שיש צורך לסייע בהם.

מועדון חברתי היא מסגרת המשמשת אוכלוסיות שונות, ביניהן יכול מועדון חברתי למשמש קבוצות נוער, קבוצות אנשים אשר סובלים מבעיות או קשיים מסויימים, אך בעיקר מועדון חברתי משמש את קבוצות הגיל השלישי. ההורים והסבים שלנו מגיעים לגיל בו נוצר קושי לייצר קשרים חברתיים, בעוד שהצורך בקשרים חברתיים הוא צורך קיומי חשוב הרבה יותר מהרבה פרמטרים אחרים. אדם מתבגר שעובר את גיל הפנסיה ומפסיק לעבוד מתחיל לאבד את הקשרים החברתיים שלו, בעוד שהצינורות בהם הוא יכול לרכוש חברים חדשים הולכים ומתמעטים, וכאן נכנסת חשיבותו הגבוהה של מועדון חברים. מועדון חברתי מספק למעשה לאוכלוסיה זו את הפלטפורמה והאפשרות ליצור קשרים חברתיים, לבלות את הזמן ולהשתתף בהפעלות שונות שמטרתן הרחבת הקשרים החברתיים, פיתוח אישי, יישום כישורים ועוד.

מועדון חברתי - הפעלות
סוגי ההפעלות אותן ניתן למצוא במסגרת מועדון חברתי אלה הן הפעלות כמו משחקים שונים דוגמאת משחקי בינגו, משחקי קלפים ומשחקים נוספים. כמו כן, מועדון חברתי מספק פעילויות רבות שתפקידן ריפוי בעיסוק, כך שלמעשה יוכל המבקר לעסוק בפעילויות שונות שמטרתן לפתח חלקים שונים של המוח, את המוטוריקה, הזיכרון ועוד. בין ההפעלות של ריפוי בעיסוק ישנם משחקי זיכרון, פעילויות תפירה, סריגה ומקרמה אשר עובדים על הכישוריים המוטוריים של האדם, משחקים מוזיקליים שונים, משחקי חשיבה וכן הלאה.

בדרך כלל ישנו לו"ז של הפעלות שונות, וכך גם היצע די רחב של הפעלות בכל רגע נתון, וזאת על מנת שכולם יוכלו להשתתף וליהנות מהחוויות המהנות אותן ניתן לבצע במסגרת פעילות של מועדון חברתי.