שתפו את העמוד עם חברים >>

חיתולים למבוגרים, בדומה לחיתולים לילדים מספקים הגנה מפני יציאות מפאת חוסר יכולת שליטה או איפוק בסוגרים וביציאות. חיתולים למבוגרים מיועדים לאנשים אשר סובלים מבעיות במערכת השתן והצואה, בעיות שרירים וסוגרים ועוד מיני בעיות גופניות אשר פוגעות ביכולת שלהם לנהל את היציאות שלהם באופן עצמאי. גם אנשים סיעודיים אשר איבדו שליטה לחלוטין על איבריהם ושריריהם, תשושי נפש, אנשים שעברו ניתוחים או טיפולים שונים אשר פגעו באופן נקודתי ביכולת השליטה ועוד.

חיתולים למבוגרים משתייכים לקבוצת מוצרי ספיגה אשר מטרתם לסוג נוזלים והפרשות אשר יוצאות מהגוף. בתוך חיתולים למבוגרים ישנו חומר אשר הופך את ההפרשות לחומר צמיגי, החומר נותר בתוך השכבות בפנימיות של החיתול ובכך למעשה לא נוצר מגע בין ההפרשה לעור המטופל. חיתולים למבוגרים מגיעים בסוגים שונים, המותאמים לשעות היום, כך שכושר הספיגה שלהם מותאם להיקף הפרשות בהתאם לפרק הזמו- חיתולים לשעות היום, לשעות הלילה וחיתולים עם כושר ספיגה מוגבר. התאמה נכונה של חיתולים למבוגרים תסייע לשמור על בריאות העור, ותפקוד ברמה המקסימלית כמוצר ספיגה. חשוב לציין שבחירה לא מתאימה של חיתולים למבוגרים עלולה להוביל להיווצרות של פצעים, גירויים, פריחות ועוד. יש לבצע שימוש יעיל בחיתולים למבוגרים, ולהחליפם מדי כמה שעות, על מנת שהחיתול לא יעבור את רמת הספיגה המקסימלית שלו.

חיתולים למבוגרים - מידע נוסף
חיתולים למבוגרים מגיעים כאמור במגוון של גדלים וגזרות, כאשר המטרה היא להגיע לרמת הנוחות המקסימלית של המטופל, ולהבטיח ספיגה מושלמת של כל הנוזלים, מניעה של ריחות לא נעימים ומניעה של דליפה. חשוב מאוד להתאים את החיתול בצורה האופטימלית למטופל.

עלויות של חיתולים למבוגרים נעות על סרגל של סכומים שבין חמישים ועד מאה שקלים בממוצע, בהתאם למותג, לגודל החבילה ועוד. בין החברות השונות אשר מייצרות חיתולים למבוגרים ניתן למצוא חברות כמו טבע מדיקל, שיקמה ועוד. מעבר לחיתולים למבוגרים, תוכלו למצוא עוד שפע של מוצרי ספיגה שונים, ביניהם מוצרים כמו מכנסונים חד פעמייים, סדיני לילה, חבישות, פדים, תחתוני חיתולים ועוד.

הטיפול באנשים סיעודיים צריך להיות טיפול קפדני משך עשרים וארבע שעות ביממה, וחשוב מאוד לעשות אותו בצורה זהירה ויסודית ביותר.