שתפו את העמוד עם חברים >>

סיעוד הינו למעשה שם נרדף למקצוע האחיות המוכר, כאשר מעבר לאחיות, ישנם עוד בעלי מקצוע רבים אשר מספקים שירותי שקשורים לתחום הסיעוד.

בתוך קשת הפעילות הרחבה של כל הקשור לתחומי הסיעוד הרבים נכנסים תחומי אחרויות שונים, כאשר בפועל, מטרתם של העובדים בתחום הוא לסייע לאנשים אשר איבדו שליטה מלאה או חלקית, בגילאים שונים.
בין המקצועות השונים נכנסים לקטגוריה גם עובדים סוציאליים, מטפלים, אחים מוסמכים, רופאים ועוד.

אחד המקומות בהם מחלקות סיעוד מפותחות ביותר אלה הם בתי האבות למיניהם, בהם ישנן מחלקות סיעוד רבות.

מחלקות סיעוד נחלקות לפי דרגות הצלילות והתשישות של המטופלים, כאשר גם היקף העבודה של המטפלים והאחיות תלוי ברמת התשישות של המטופלים. במקביל לבתי אבות, מחלקות סיעוד מצויות במרחבי דיור מוגן, בתי חולים ועוד.

תחום סיעוד מתייחס לקשת רחבה של תחומים שונים הכוללים את תחום הרפואה והבריאות, מטפלים, עובדי סעד, אחים ואחיות ועוד.

מי זקוק לחברות סיעוד?
חברות סיעוד מיועדות בדרך כלל לאנשים אשר הגיעו לגיל השלישי ומתקשים לתפקד באופן עצמאי, כמו כן, חברות סיעוד מספקות שירותי סיעוד לאנשים אשר מחלימים מניתוח או מחלה כל שהיא, פגועי נפש, אנשים בעלי מחלות ובעיות תפקוד שונות.

כיום, במדינת ישראל ישנן כמה אפשרויות עבור שירותי סיעוד, כאשר ביניהן ניתן למצוא את שירותי המטפלים הפרטיים אשר מגיעים הביתה, ולעיתים, במידת הצורך אף מתגוררים בבית. רמת ההכשרה והידע של המטפל תלויים במידת הצורך של המטופל, שכן, לעיתים יש צורך באחות מוסמכת ולא די בשירותיהם של מטפלים בלבד.

חשוב לציין שאדם אשר נמצא במצוקה כלשהי זכאי לקבל סיוע ממשלתי לצורך מימון טיפולי סיעוד שונים, כך שבמידה ואחד מבני משפחתכם זקוק לשירותי סיעוד תוכלו להתעניין בחוקים השונים אשר מתייחסים לכך. את הזכאות לקבלת גמלת סיעוד תוכלו לברר ברשויות המתאימות.

מחלקות סיעוד
עבור מי שאינו מעוניין או אינו יכול להמשיך להתגורר בביתו ולקבל עזרת סיעוד בבית, ישנם פתרונות מוסדיים שונים, בהם ניתן יהיה להתגורר. בית החולים מספק פתרון נקודתי, אך אינו מספק פתרונות לטווח ארוך, לכן אנשים אשר זקוקים לשירותי סיעוד יוכלו לעבור לבתי אבות, דיור מוגן או מסגרות דומות לאלה.