שתפו את העמוד עם חברים >>

דיור מוגן הינו דיור מותאם לקבוצות אנשים מסויימות אשר נזקקים לשירותים מיוחדים, אותם הם מתקשים לקבל במסגרת מקום המגורים הרגיל שלהם.

כאשר אתם מחפשים פתרונות עבור דיור מוגן אתם תיחשפו לעשרות מרכזים שונים אשר מציעים שירותים ותנאים כאלה ואחרים, אך חשוב לזכור שלא כל מסגרת של דיור מוגן מתאימה לכל דייר, כמו גם, התנאים אינם זהים בין כל מרכזי הדיור המוגן ובהחלט ישנם הבדלים בין מוסד למוסד.

חשוב מאוד לבצע בדיקה מקיפה לפני שמבצעים רישום למרכז כזה או אחר וזאת משתי סיבות עיקריות. ראשית, מדובר במקום המגורים הבא של ההורה או הילד שלכם, וסביר להניח שזהו הולך להיות מקום מגורים של קבע של בן המשפחה שלכם, סביר שמעתה ועד עולם. מעבר לכך, חשוב לזכור שעלויות של דיור מוגן הם גבוהות במיוחד, ורק במקרים ספציפיים הן מסובסדות, וגם במקרים כאלה, הסיבסוד בדרך כלל הוא חלקי בלבד.

זו הסיבה שחשוב מאוד לבצע בדיקה מקיפה, כך שתוכלו להבטיח לעצמכם ולבן המשפחה שלכם את התנאים הטובים ביותר.

דברים שחשוב לבחון בעת בחירה של דיור מוגן
עלויות - ישנם מרכזי דיור מוגן שונים אשר מאפשרים לעשות משכנתא הפוכה, ובכך למעשה למשכן את דירת המחייה בתמורה למחייה במסגרת הדיור המוגן, ובכך למעשה לחסוך את ההוצאות עבור השהייה במרכז. בסיום תקופת המחייה במסגרת הדיור המוגן, או לאחר פטירתו של הדייר, מתבצע קיזוז עלויות בין עלות השהות במוסד ועלות הנכס, כאשר היתרה עוברת אל השיארים של המנוח.

אישורי משרד בריאות - לא כל מוסדות דיור מוגן ובתי אבות עובדים בשיתוף עם משרד הבריאות, כמובן שההמלצה היא לבחור באלה שכן נמצאים תחת פיקוחו. משרד הבריאות ידוע כארגון אשר מחמיר מאוד בתנאים על מנת לספק אישור, מה שאומר שבמידה ואתם בוחרים במוסד דיור מוגן אשר נמצא תחת פיקוחו של משרד הבריאות תוכלו להיות סמוכים ובטוחים שהמוסד הינו ברמת טיפול רפואי גבוהה ביותר.

תעסוקה - אחד האפסקטים החשובים ביותר בשגרת חייו של הדייר בדיור מוגן אלה הן אפשרויות התעסוקה ובילוי בשעות הפנאי. דיור מוגן איכותי יעמיד לרשות הדיירים שלו מערך עשיר במיוחד של אפשרויות תעסוקה, טיפול בריפוי ועוד. בין החוויות השונות עוברים הדיירים חויות מוזיקליות, משחקים, תחרויות, עבודה לטיפוח הזכרון והחשיבה ועוד מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה נוספות.