שתפו את העמוד עם חברים >>

בית אבות הוא מקום שצריך לבחור בקפידהואסור להתפשר על פחות מהטוב ביותר עבור ההורים ובני המשפחה בגיל השלישי ומעלה. על אף העובדה כי קיימים הרבה בתי אבות, הרי שאין הדבר אומר כי כולם מתאימים לכל דייר, ולפני שבוחרים בית אבות כזה או אחר יש לבצע בחינה מוקפדת של בית האבות.

בעת בחירה של בית אבות יש להתייחס לכמה פרמטרים, על מנת להבטיח את התנאים המתאימים ביותר לדייר. מה הצורך של הדייר? האם הדייר זקוק לדיור מוגן, בית אבות יום, בית אבות סיעודי, מרכז יום או אולי מוסד מסוג אחר.

דיור מוגן מתייחס לקבוצות שונות של אנשים, כאשר הטיפול בו הוא אינו צמוד כמו בבתי אבות, יחד עם זאת, הדיירים מקבלים שירות כמו אוכל, עזרה בנקיון הדירה, טיפול תרופתי ועוד. הדיירים בדיור מוגן הם בדרך כלל עצמאים באופן חלקי, כך שמטלות רבות הם מסוגלים לבצע באופן עצמאי לחלוטין. דיור מוגן משמש גם אוכלוסיה של אנשים הסובלים ממגבלות או מסוגי פיגור שונים.

בתי אבות נחלקים גם הם לכמה סוגים, כאשר ישנם בתי אבות לדיירים עצמאיים וישנם גם כאלה אשר מיועדים עבור חולים סיעודיים אשר מצריכים טיפול והשגחה מסביב לשעון. הקפידו להתאים את סוג המוסד למצבו של הדייר, על מנת להבטיח את איכות חייו.

מהם השירותים אותם ניתן לקבל בבתי אבות? כל בית אבות מציע שירותים נלווים שונים לדיירים אשר מתגוררים בהם. בין השירותים החשובים את קיומם יש לבדוק, חשוב לבחון היטב את השירותים הרפואיים אותם מספק בית אבות, כאשר חשוב מאוד שבתוך בית האבות תהיה נוכחות של רופא על בסיס קבוע. צוות אחים ואחיות ומטפלים הוא כמובן הכרחי גם כן לשירותים אותם מעניקים בתי אבות.

מחלקת תעסוקה- אחד מדברים החשובים ביותר להתנהלותו של בית אבות תקין זוהי מחלקת תעסוקה מפותחת. בתי אבות רבים משקיעים המון מאמים על מנת לשפר בכל פעם יותר ויותר את מחלקת התעסוקה של בית האבות, וזאת על מנת לספק לדיירים את החוויה הטובה ביותר. מחלקת תעסוקה כוללת הפעלות גפניות, מנטליות, יצירתיות ועוד. לא אחת ניתן לראות כי מתקיימים אירועים שונים במסגרת בית אבות, כך למשל הפעלות, משחקי קבוצה, תחרויות, ערבי שירה בציבור, ערבי ריקודים ועוד.