שתפו את העמוד עם חברים >>

אורתופדיה זהו תחום רפואי אשר מתעסק במערכת השרירים והעצמות בגוף האדם, התחום עוסק בריפוי ושיקום כתוצאה מליקויים שונים, נזקים, מחלות ופגעיות מסוגים ועוצמות שונות אשר נגרמות למערכת השרירים, לגפיים ולעצמות אצל האדם.

כדאי לדעת שעם השנים הסכנות אשר אורבות לנו מבחינה אורתופדית עולות בצורה משמעותית וזאת מכמה סיבות:
ראשית, רמת היציבה של האדם נפגמת, בייחוד אצל אנשים אשר לא מקפידים על ביצוע פעילות גופנית, מתיחה ובנייה של שריר ועבודה על יציבה.
סיבה נוספת שבגינה הסבירות כמו גם היקף הפגיעות האורטופדיות עולה היא מאחר ורמת דחיסות וצפיפות העצם יורדות בעקבות בעיית בריחת סידן אשר פוקדת אנשים מגיל מסויים.

אורתופדיה הינו תחום שמתעסק רבות בפגיעות שנגרמות בקרב בני הגיל השלישי, ולכן חשוב מאוד לעמוד בקשר עם אורתופד, בייחוד כאשר מגיעים לגיל פנסיה והילך.

אורתופדיה ובתי אבות
כשאתם מגיעים להרשם לדיור מוגן, בית אבות או מרכז דומה, חשוב מאוד לוודא שישנה נוכחות קבועה של אורטופד במקום, וכמו כן, חשוב גם לוודא שמחלקת אורטופדיה הינה מפותחת ומאובזרת מספיק. שרותיה של מחלקת אורתופדיה נדרשים במגוון רחב של מצבים שונים ביניהם במקרים בהם יש צורך בביצוע פעולות כרורגיות במקרה של שבר בעצם, טיפולים במקרה של זיהומים, נקעים ודלקות שרירים וסביב העצמות.

אורתופדיה הינה תחום רפואי אשר הומצא בשלהי המאה השמונה עשרה ומקורו דווקא בטיפולי יציבה אצל ילדים. עם השנים וכתוצאה מצרכים אשר עלו באוכלוסיה, התחום התפתח לכדי טיפול גם באוכלוסיה מבוגרת בכל מה שקשור לפגיעות ונזקים של שרירים ועצמות. חשוב לציין שתחום האורתופדיה אינו עוסק בבעיות אונקולוגיות, והוא גם אינו מתמחה בבעיות נוירולוגיות, כלומר בעיות עצביות.

אורתופדיה עוסקת בשיקום, לכן ניתן למצוא היצע רחב של מכשירים אורטופדיים שמטרתם לסייע בתהליך הטיפול והשיקום, וכך גם לספק תמיכה במקרים בהם לא ניתן לטפל בבעיות מסויימות. מכשירים אורתופדיים כוללים כסאות גלגלים, הליכונים, מתקנים שונים לפזיוטרפיה ועוד.