הפורטל המרכזי למידע, פתרונות דיור ושירותים לגיל הזהב

עולם המים – פנג שוואי

עולם המים – פנג שוואי

שתפו את העמוד עם חברים >>

מאת מירב ברדה – אנטמן. אמנית פנג שוואי – מגזין הזמן השלישי

כולנו ערים לעובדה כי ללא מים אין חיים על כדור הארץ. גופינו מכיל כ-70% מים כדי להתקיים.

הסינים הבחינו לפני אלפי שנים בחשיבות זרימת המים כמרכיב חשוב באיכות חיינו. כתוצאה מכך נולדה תורת המיקום האנרגטי הקרויה: פנג שוואי (Feng shui). התרגום המילולי של המושג פנג שוואי לעברית הוא “רוח ומים” והכוונה היא ששני גורמים אלה הם הנשאים המרכזיים להזרמת אנרגיית החיים – צ´י. הסינים הבחינו כי כלל היקום מורכב מחמישה יסודות: עץ, אש, אדמה, מתכת ומים.

הפעם נתמקד במים.

מים מעניקים שפע כלכלי, בריאות וקריירה ענפה. בנוסף, פכפוך המים הוא אלמנט מרגיע במיוחד, משנה את האווירה בבית ומחדד לבני הבית את האינטואיציה, הסובלנות והרגישות. זרימה שופעת של מים, אך לא חזקה מדי, מהווה אנרגיית חיים טובה הגורמת לתנועה הרמונית של איכות החיים בתחומים שונים.

המצב האידיאלי הוא לבנות בית כשמאחוריו הר לצורכי הגנה ומלפניו – נחל הזורם לכיוונו ומספק מים לקיום ולחקלאות. אך במדינתנו המערבית, כשרובנו חיים בבניינים משותפים או בישובים מוסדרים, בניה כזאת כמעט אינה אפשרית. כדי להתגבר על מבנה ביתנו וליהנות מיתרונות של מים חיים, להלן מספר טיפים ליישום בבית:

  • האזור בבית המיוצג על ידי יסוד המים הוא האזור הצפוני והוא מייצג את תחום הקריירה שלנו. כדי להניע את האנרגיות בתחום הזה מומלץ להציב אקווריום עם דגים.
  • הצד הדרום-מזרחי של הבית מייצג את אזור השפע הכלכלי, וכדי להגביר את ההכנסות ולמנוע זליגה של כסף בין האצבעות מומלץ להציב מפל מים חיים באזור זה; רצוי שבתוך המפל יהיה צמח קטן פורח.
  • הצד המזרחי, המייצג את בריאות בני הבית, גם הוא ניזון מייסוד המים, לכן גם בצד זה רצוי להציב מפל מים חיים, מזרקה או אקווריום.
  • מכיוון שזליגת מים יכולה להעיד על זליגת ממון ובעיות בריאות, יש לתקן ברזים דולפים ולהחליף צנרת ישנה שעתידה להתפוצץ.
  • לחצר אני ממליצה לבחור מפל ולהציב אותו כך שזרם המים יישפך לכיוון הבית כדי שהשפע יזרום לכיוון ביתנו.
  • לא להכניס אלמנט של מים חיים לחדר השינה, מכיוון שמים שקטים חודרים עמוק, מה שיכול להביא למריבה בין בני זוג.

כמובן שאלו הם טיפים כלליים על קצה מזלג.

כל כיוון יכול להכיל אלמנטים נוספים ומגוונים מיסודות נוספים. על מנת שתוכלו לבחור את האלמנטים הנכונים לכם ולבני ביתכם, רצוי להיוועץ עם אמן פנג שוואי מוסמך ולשנות את איכות חייכם.

תפריט נגישות