הפורטל המרכזי למידע, פתרונות דיור ושירותים לגיל הזהב

כל מה שרצית לשאול על ניתוחים פלסטיים בגיל השלישי

כל מה שרצית לשאול על ניתוחים פלסטיים בגיל השלישי

שתפו את העמוד עם חברים >>

מאת ד”ר דין עד אל

מומחה בכירורגיה פלסטית,המנהל הרפואי של רשת ” כללית אסתטיקה” , ראש המחלקה לכירורגיה פלסטית ויחידת הכוויות במרכז הרפואי רבין מקבוצת כללית

בשנים האחרונות, חלה עלייה בפופולאריות של הטיפולים והניתוחים האסתטיים בקרב בני הגיל השלישי, עם העלייה בתוחלת החיים והשאיפה לעצור את גלגלי הזמן.

מדוע עוברים ניתוח פלסטי בגיל השלישי ?

מסביב לעולם, וגם בישראל, עולה מספר הגברים והנשים, בגיל השלישי, הפונים לביצוע ניתוחים קוסמטיים. באופן כללי יש שני סגנונות של ניתוחים פלסטיים: ניתוחים “משני צורה” כגון ניתוחי אף והגדלות שדיים, וניתוחים “משמרי גיל”, ביניהם ניתן למנות: מתיחת פנים, ניתוחי עפעפיים והרמות שדיים למיניהן.

באופן טבעי, הניתוחים בגיל השלישי באים לתקן את פגעי הזמן מבלי לשנות את הצורה.

אלו סוגי ניתוחים וטיפולים מועדפים בקרב הציבור המבוגר?
בגיל הזהב מרבית הלקוחות יעדיפו להסתפק במתיחות פנים, עפעפיים וקילופי עור עדינים אם כי נראים גם כאלה שרוצים שינוי דרמטי ומבקשים לשפר את מראה החזה והבטן. נשים מבוגרות נוטות לבצע ניתוח פלסטי, בכדי לתקן את השפעות הגיל, הכוללות: ירידה באיכות העור, ורפיון של הרקמות בפנים בעיקר סביב העיניים, בלחיים, קו הלסת, סביב הפה ובצוואר.

מלבד העובדה ששינויים אלו גורמים לנו להראות מבוגרים יותר הם גם מקנים לפנים מאפיינים מסוימים, לאו דווקא חיוביים. גבות נמוכות וקמטים בין הגבות גורמות למראה “כועס”. עפעפיים נפולים ושקיות מתחת לעיניים נותנות מראה “עייף” וצניחה של צידי הפה והלחיים מעניקים לפנים מראה “עצוב”.

שיפור הפנים בגיל הזה, לא רק שמקנה לפנים מראה צעיר יותר אלא גם משפר את ההבעה שלהם ואת החיות הנובעת מהם.

הפחד הגדול ביותר של נשים בגיל זה הוא שהפנים יראו “עשויות מידי” או “מתוחות מידי” אי לכך אנו רואים בשנים האחרונות מגמה חדשה בקרב בני הגיל השלישי למתיחות פנים חלקיות. מתיחות אלו מאופיינות במהלך קל, חזרה מהירה לחיי היום יום ותוצאות טבעיות. כתוצאה מכך בתקופה האחרונה ישנה היענות גדולה יותר של נשים מבוגרות לעשות מתיחות פנים.

מהם החידושים בתחום ניתוחי פנים?
כיום יש שיטות לניתוחי פנים חלקיות כשהכוונה לניתוחי פנים בחתכים קטנים. הניתוח מתבצע בהפרדת הרקמות קטנה יותר ועיקר המתיחה נעשית על הרקמות התומכות של הפנים ולא על העור עצמו.

טיפולים אסתטיים קלים הינם מושלמים לגיל השלישי כיון שהם מבוצעים במרפאה, ללא צורך באישפוז, עם חזרה מיידית לחיים הרגילים. בנוסף לפרוצדורה החלקית ניתן לעשות השלמות באמצעות הזרקות בוטוקס המתאימות לקמטים סביב העיניים, בין הגבות ובמצח.
חומרי המילוי מתאימים לקמטים בצידי האף והפה ומעל לשפה העליונה. מבין חומרי המילוי, החומר הבטוח ביותר הינו חומצה היאלורונית ואי לכך מאוד מתאים לגיל השלישי.

להשגת מראה צעיר, ניתן גם לבצע קילופי עור עדינים המבוצעים בעזרת תכשירים הניתנים, כל מקרה לגופו, ע”י הרופא.
טיפולים אלה מבוקשים בקרב הגיל השלישי והם באים לרענן את מראה העור ולתת לו חיות, ללא תופעות לוואי .

האם ישנם סיכונים בניתוחים וטיפולים אסתטיים בגיל השלישי ?
אנשים בריאים בגיל השלישי יכולים לעבור כמעט את כל הניתוחים שצעירים יכולים לעבור. יחד עם זאת, כמובן שצריך לבדוק כל מקרה לגופו. ניתן להתאים טיפולים קוסמטיים גם למטופלים בגיל הזהב שיש להם בעיות רפואיות ועדיין רוצים להראות טוב.
ישנם, אמנם, מצבים שהרופא יאלץ לאכזב את המטופל, שהרי לא נסכן אף אחד בניתוח משמעותי, אם יש בעיות בריאות המפריעות להחלמה

האם התופעה קיימת גם בקרב גברים ?
אמנם אחוז הנשים בגיל השלישי הפונות לניתוח הוא גבוה יותר מאחוז הגברים, אך בהחלט ניכרת מגמת עלייה בקרב אוכלוסיית הגברים בגיל השלישי, המבקשים לעבור ניתוח זה. כל זאת כחלק מנטייה גוברת בקרב גברים לראות בשיפור המראה באמצעים קוסמטיים כדבר לגיטימי ואפילו נחוץ.

הנשמה שלנו נשארת צעירה, הזמן עובר מהר, אנו מוצאים את עצמנו בגיל 70 כשהנפש נשארת צעירה, ורק הגוף משתנה. חשוב שתהיה לגיטימציה והרגשה שאפשר. חשוב שנרגיש שזה בסדר לשאוף להראות טוב, בכל גיל, כל עוד מקפידים על מראה טבעי. רוב האנשים הבוחרים להילחם בשיני הזמן טוענים כי הם חשים צעירים יותר ממה שהן נראים, ושהם היו רוצים להיראות כפי שהם מרגישים.

נקודה מעניינת נוספת היא, שבגיל השלישי ישנם הרבה אירועים שחשובים לנו או אירועים בהם אנו פוגשים בני משפחה או חברים שהכירו אותנו כשהיינו צעירים. די אם נזכיר חתונות של הילדים, חתונת זהב שלנו, יום הולדת 70 או פגישת מחזור. תמיד נשאף שאלו שהכירו אותנו בצעירותנו, ייראו אותנו במיטבנו”.

הרבה טיפולים אסתטיים בגיל השלישי, קטנים כגדולים, נועדו לרענן ולחדש אותנו לקראת אירועים שכאלה.

תפריט נגישות