הפורטל המרכזי למידע, פתרונות דיור ושירותים לגיל הזהב

שתפו את העמוד עם חברים >>

עיריית הרצליה פתחה מרכז חדש: “פורשים וממשיכים”
מרכז עירוני לטובת תושבי הרצליה והסביבה הנמצאים לקראת פרישה או שפרשו לאחרונה

עיריית הרצליה פתחה מרכז עירוני חדש “פורשים וממשיכים” לטובת תושבי הרצליה והסביבה הנמצאים לקראת פרישה או שפרשו לאחרונה. המרכז שם זרקור על ניהול ותכנון החיים לאחר הפרישה ונותן מענה רחב לסוגיות הקשורות בשלב זה של החיים, תוך הקשבה ופתיחות לצרכיו הייחודים של הפורש.

השירות הייחודי הוקם ביוזמה ובתכנון של תכנית האב לגיל השלישי והאגף לשירותים חברתיים בעיריית הרצליה, במטרה ללוות את הפורשים בתקופת החיים החדשה ולהעניק להם כלים להתמודדות עם המעבר לפרק החיים החדש.

המרכז מעניק ייעוץ, הכוונה ותמיכה לחיים לאחר הפרישה באמצעות מפגשים אישיים וקבוצתיים. השירותים שהמרכז מציע ניתנים על ידי אנשי מקצוע מנוסים וכוללים מגוון אפשרויות: ליווי אישי, סדנה לניהול תקופת החיים החדשה, סדנה כלכלית, מידע והכוונה לשירותים קיימים בעיר, הכוונה וייעוץ בנושא תעסוקה וחזרה למעגל העבודה, התנדבות ופנאי, מיצוי זכויות, אוריינות דיגיטלית והרצאות בנושאים שונים.

ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, אומר: “אדם שסיים את עבודתו ויצא לגמלאות, ניצב בפני אתגר חדש למציאת מקורות חלופיים למתן תחושת ערך, שייכות ומשמעות בחיים החדשים. עליו להתמודד עם שינויים בהכנסה הכספית, למלא את הזמן הפנוי שעומד לרשותו ולפתח קשרים חברתיים חדשים. כל אלו, עשויים לעורר חששות, אך גם להוות הזדמנות למימוש פעילויות ותחומי עניין חדשים, צמיחה והתפתחות אישית. מרכז “פורשים וממשיכים” הוקם בשביל לתת מענה לסוגיות אלו.”

המרכז מיועד לאנשים שנמצאים כשנה לפני פרישה, ועד ארבע שנים לאחריה.

הפעילות מתקיימת במשרדי המרכז ברחוב שוידלסון 5, ובמרכזים העירוניים.

עלות השירות מסובסדת, במחירים מוזלים ביחס למחירי המגזר הפרטי.

לתיאום פגישת היכרות ולקבלת פרטים על הפעילויות הקרובות, ניתן ליצור קשר בטלפון 09-7720674 או במייל porshim@herzliya.muni.il/ .

תפריט נגישות